Vi ber om at dere informerer elever og foresatte i 10 klasse på ungdomsskolen og i alle lokale klubber.
NESBRU VGS TILBYR SSP m/TOPPIDRETT.
Vi fortsetter med vårt tilbud om «idrettsklasse» for Vg1 SSP, erfaringene disse årene har vært meget positive.
Elevene melder tilbake om:
- godt læringsmiljø blant strukturerte og ambisiøse elever.
- programfag toppidrett (i Vg2 og Vg3) hvor de har hatt tid til å trene med klubb, og fått veiledning til loggføring og analysering av egen trening.
- lærerne er meget tilfredse med elevenes motivasjon for læring, struktur og effektivitet i skolearbeidet.
«SSP med toppidrett» i Vg1:
- Ved fravær i forbindelse med konkurranser/stevner tilrettelegger skolen for å ta igjen evt tapte vurderinger/skolearbeid. I forbindelse med dette har kontaktlærer kontinuerlig dialog med trener/klubb.
- Skolen serverer havregrøt til alle elever to morgener i uken.
«SSP med toppidrett» i Vg2 og Vg3:
- Velge programfag Toppidrett1 og 2 (5t per uke) hvor 2 timer er felles på skolen og 3 timer som disponeres til trening i samarbeid med klubb. Faglærer har dialog og oppfølging med klubb/trener.
- Toppidrettstimene på skolen inneholder basistrening felles for de ulike idrettene, samt arbeid med treningsrapporter og veiledning til loggføring/analysering av egen trening.
- Elevene kan velge alle programfag inne realfag eller samfunnsfag/økonomi-fag. Det vil si at idrettselevene kan velge fag slik at de får spesiell studiekompetanse.
NB! Viktig informasjon: elever som ønsker dette tilbudet må søke seg inn på vanlig studiespesialiserende (SSP) på Nesbru vgs.
Idrettslag/klubb sender melding til Nesbru vgs om hvilke elever som ønsker SSP med idrettsfag slik at skolen kan plassere elevene i riktig klasse.
Klubbene/idrettslagene sender melding om idrettselever til Roger Kristoffersen rogerkr@afk.no
Roger Kristoffersen
Avd.leder dokumentasjon og forvaltning
905 24 473